Couchsurfing

Ubytování v zahraničí přes Couchsurfing zdarma

Couchsurfing je unikátní internetová služba, díky které se můžete bezplatně ubytovat kdekoliv na světě. A to již od 1. ledna roku 2004, kdy byla služba oficiálně spuštěna. Již během prvních týdnů a měsíců se jasně ukázalo, že je to služba, kterou lidé chtějí a vyhledávají. Ostatně to dokazují také současná čísla, jelikož poslední statistiky zmiňují přes 2 000 000 registrovaných členů ve více než 230 zemích na světě. Celá polovina členů je přitom z evropských zemí, což je určitě dobrá zpráva třeba pro milovníky takzvaných eurovíkendů.

Milujete cestování a poznávání zajímavých států, měst a konkrétních oblastí? Potom jistě víte, jak složité může být v některých případech zajištění kvalitního a levného ubytování. Můžete jít cestou hostelů, standardních hotelů, nebo lze využít právě CouchSurfing.

Proč hledat ubytování přes CouchSurfing?

Tím hlavním lákadlem je rozhodně cena, která je stanovena na částku rovných 0 korun českých. Couchsurfing zkrátka umožní bezplatné přespání na gauči u kohokoliv, kdo je do projektu zapojen. Díky tomu je ideálním volbou jak pro ty, kteří mají velmi omezené rozpočty a standardní formy přespání jsou pro ně nedostupné, nebo také pro ty, kteří chtějí poznat nejenom zemi a konkrétní město, ale i samotné jeho obyvatele.

Díky tomu máme jako bezplatní nocležníci možnost nejenom prohodit pár slov s obyvatelem poskytujícím svůj gauč, ale také máme možnost dozvědět se řadu zajímavých informací a řadu zajímavých tipů, které v cestovatelských průvodcích nemusíme najít. Spolu s tím souvisí i pozitivum ve formě zdokonalení-se v konkrétním cizím jazyce. Nic z toho nám standardní hotelové ubytování zkrátka nikdy nemůže přinést. Navíc lze navázat i příjemné vztahy končící třeba dobrou večeří, šálkem kávy, nebo lahví vína.

Jak je to s bezpečností?

Samozřejmě stoprocentní bezpečí nemůže být zaručeno nikdy. Přesto ale samotný projekt s tímto rizikem počítá a proto se ho snaží maximálně eliminovat, a to hned v rámci několika nezávislých cest. Tou první je určitě nutnost fotografií. Profil bez ní zkrátka nemá šanci projít, a to ať už budete stát na straně cestovatelů, nebo na straně poskytovatelů ubytování. Vše výrazně podporuje i možnost přihlášení přes Facebook, které tak možnou anonymitu ještě více eliminuje.

Dalším důležitým bezpečnostním prvkem je i hodnocení. Ta jsou psána do profilů jednotlivých zaregistrovaných členů a jsou tak velmi dobrým ukazatelem toho, zda můžeme veškeré obavy hodit za hlavu. A jelikož se celkové hodnocení všech členů blíží hranicí 100 procent, je jasné, že bezpečnost služby je opravdu maximální a riziko nepříjemného hosta/ubytovatele doslova nulové. Vše je ještě utvrzováno verifikovaným členstvím, kdy je ověřováno reálné bydliště. Stejně tak je členství ověřováno poplatkem strženým z vlastní kreditní či debetní karty. Vše zkrátka funguje na jedničku.

Ubytovat turisty z celého světa můžete i u vás doma

Jelikož projekt Couchsurfingu je celosvětový, máte možnost ubytovat cestovatele na oplátku i vy sami. Samotný začátek je přitom maximálně jednoduchý, jelikož základním krokem je registrace a přihlášení. A to buď standardní cestou prostřednictvím vaší emailové adresy, nebo prostřednictvím sociální sítě Facebook. Následně už pouze vyplníte svůj profil. Kromě nezbytné fotografie je třeba vyplnit základní údaje o vás samotných, ale také informace o ubytování, které poskytujete. Adresa, charakteristika bytu a okolí, a několik fotografií jsou cestou k tomu, jak cestovatele nalákat. A ačkoliv jako úplný nováček můžete mít z počátku potíže s prvními zájemci, jistě se v nejbližší době objeví zpráva se zájmem o přespání na jednu či více nocí.

Následně už se v rámci systému stačí pouze domluvit a v den příjezdu svého hosta přivítat a postarat se o to, aby se cítil dobře. Jeho pozitivní hodnocení nám následně otevírá dveře k dalším cestovatelům, ale i k tomu, abychom se právě my mohli bez problémů vyspat kdekoliv na světě a zadarmo!

Couchsurfing
(1732 hlasů, průměr 9.6 z 10)
TOPlist