Couchsurfing

Ubytování v zahraničí si rezervujte předem

Zatímco v České republice většinou není problémem najít si ubytování na místě v den příjezdu, v rámci zahraničních destinací může být situace komplikovanější. Jazykový bariéra, neznalost konkrétní lokality, nebo zvýšený zájem turistů mohou být negativa, kvůli kterým jsme nakonec odkázání pouze na to, co zbude.

Správnou cestou je proto zajištění konkrétního místa na přespání ještě před odjezdem do zahraničí, a to nejlépe s dostatečným časovým předstihem. Díky tomu získáte jistotu ubytování a mnohem lepší výběr ubytovacích kapacit – a to mnohdy za lepší ceny, než když hledáte ubytování na poslední chvíli.

Jak ušetřit za ubytování?

Cesta do zahraničí bývá sama o sobě dost nákladná a tak se nabízí otázka, jak za ubytování při svých cestách co nejvíce ušetřit. Možností existuje hned několik. Pojďme se tedy společně podívat na několik základních, které je ideální také kombinovat, pro dosažení maximální možné úspory.

  1. Rezervace s dostatečným předstihem – Čím více se blíží termín příjezdu, tím dražší může ubytování být. I v tomto segmentu se totiž objevují takzvané first minute nabídky. Především hotely pravidelně nabízejí levnější ceny, aby si zajistili obsazení své kapacity již s předstihem a nespoléhali tak na turisty hledající bydlením poslední chvíli.
  2. Porovnávače rezervačních systémů – Konkrétní ubytování lze najít nejenom na rezervačních portálech, ale i na srovnávačích neboli agregátorech. Ty sdružují desítky jednotlivých portálů s ubytováním, díky čemuž máte u konkrétního hotelu vždy tu nejlepší možnou cenu.
  3. Slevte ze svých požadavků – Ne vždy musíte nutně hledat to nejkomfortnější ubytování v blízkosti centra města. Hotely s menším hvězdičkovým hodnocením, hostely nebo apartmány ve větší vzdálenosti od centra téměř stoprocentně nabídnou levnější ceny, než prestižní lokality.
  4. Ubytujte se u místních obyvatel – Tato varianta patří mezi nejvýhodnější právě z hlediska ceny. Pozitivem je jistě i osobní přístup a možnost poznat také samotné místní obyvatele a jejich zvyky.

Ubytování v Praze a Brně

Co se týče České republiky, tak lidé nejvíce hledají ubytování ve dvou největších městech, a to v Praze a Brně. To je dáno hlavně tím, že obě města mají co nabídnout jak z hlediska pracovních příležitostí, památek, nebo z hlediska výletů do okolí, kultury, historie, gastronomie či zábavy. Ideální cestou k vyhledání toho správného místa k přespání jsou rezervační portály s ubytováním, které sdružují konkrétní hotely, ale stejně tak i hostely, ubytovny, nebo apartmánové domy. Vždy tak záleží jen na našich potřebách, jak z hlediska komfortu, tak z hlediska financí.

A mluvíme-li právě o ceně, nabízejí se zde také dvě známé služby umožňující přespání u konkrétních lidí – přímo v jejich domě či bytě. Služby jsou to celosvětové a tak je můžeme využívat i v České republice. Jednou z nich je placená služba Airbnb, druhou pak bezplatná alternativa nesoucí označení Couchsurfing. Jelikož obě služby jsou mezi lidmi poměrně rozšířené, není problém najít ubytování i tímto způsobem.

Ze zahraničních destinací láká nejvíce Londýn

Zatímco Praha a Brno jsou nejnavštěvovanějším tuzemskými městy, z hlediska těch evropských určitě vede Londýn. Především levné letenky, které nabízejí nízkonákladové společnosti, jsou lákadlem pro mnoho Čechů. Do Londýna se tak můžeme podívat i za pár set korun. Co se ale ubytování týče, je třeba počítat s daleko vyšší cenou, než v případě českých měst.

Pokud do Londýna přijedete o víkendu a nemáte ubytování ještě zajištěné, počítejte s tím, že se vám nocleh pěkně prodraží! Cena se samozřejmě snižuje s narůstající vzdáleností od centra metropole. Naopak se ale zvyšují náklady na dopravu. Dostupnost hotelu, hostelu či soukromého pokoje tedy nijak problémová není, pouze je komplikací ona finanční stránka. Je tak potřeba se zamyslet a spočítat si, co se nám vyplatí více. Ideální je samozřejmě lokalita dostupná londýnským metrem, ve kterém lze používat přednabitou kartu Oyster Card.

Couchsurfing
(1732 hlasů, průměr 9.6 z 10)
TOPlist